SAÇ KREMİ

SAÇ KREMİ

Saç Nedir?

Saç insana farklı görünüm kazandıran, kişiye görünümüyle anlam kazandıran ve ona ayrı bir atmosfer sunan adeta aksesuardır. Tabii bu aksesuar hem kadın hem de erkek için karşı cinsi etkilemek içinde kullanılır. İşte bu yüzden bakımına oldukça önem verilir. Ancak bu bakım için de saçın cinsi, rengi, uzama süresi önemlidir. Bu yüzden saçın adet kesesi gibi görünen ve ona hayat veren saç folikülü denene keseciklerdir. Bu keseciklerin sayısı kişiseldir ve bulunduğu bölgeye göre tipi değişir. Saç folikülünün içinde bulunana gözenekli bir yapıya sahip olan Sebaköz bez denilen gözenekli yağ dokuları önemlidir. Bu yapı yağ üretir böylece saç ve deri yağlanır. Böylece saç, ölmez canlı kalır.

Saç Kremi

Saçlar zamanla çeşitli etkenlerden dolayı yıpranır, kırılır. Bu etkenler hoyrat yıkama ve tarama, havluyla sert kurulama hareketleri, ısı ile şekillendirme, güneş, deniz ve havuz suyu, kuafördeki perma, boya, fön gibi işlemler, vb. şeklinde sıralanır.

Saç teli düz değil üst üste binmiş pullar halindedir. Bu pullar saçın nemini tutar, direncini artırır. Eğer saç kırılması, elektriklenmesi, matlaşması olmuşsa bu pullar açılmış demektir. Böyle bir saç aynı zamanda kolay da taranmaz. İdeal olanı bu pulların kapalı olmasıdır. Saç kremlerini seçerken her krem seçilmemelidir. İyi ve kaliteli bir krem tercih edilmelidir.

Saç Kreminin İşlevi

Saç şampuanla yıkandığında saç üzerindeki pullar açılarak aralarında hapsolmuş kirler temizlenir. Saç kremi ise bu saç pullarının tekrar kapamasını sağlar. Saç kremi kapadığı saç pullarını onarır, bakım yapar ve tekrar yapılandırır. Böylece saç eski parlaklığını kazanır.

Saç Kremi Ve İşlevi

·         Kolay taranmasını sağlar,

·         Şekil almasına yardımcı olur,

·         Saçın kopan dış kapaklarını yani pullarını tamamlar,

·         Saç pulları içine girerek saçtaki amino asit zincirlerini tamir eder,

·         Yumuşaklık ve  parlaklık  verir,

·         Saç rengini korumada etkendir,

·         Saç direncini artırır,

·         Saçın elektriklenmesini önler.

·         Saçı güçlendirir, besler.

·         Saç kremi saç kırılmasını en az düzeye indirir.

Saç Kremi Nasıl Kullanılmalı?

·         Saç kremi duş sırasında ve duştan sonra kullanmak üzere iki çeşittir. Saçı yıkama sonrasında kullanılan kremler için saçı durulamaya gerek yoktur.

·         Saç kremi kullanırken kremi saçın diplerine sürmemeye, saçın uçlarına sürmeye özen gösterilmelidir. Çünkü bu kremler saç diplerindeki saç köklerini zayıflatır.

·         Çok sık kullanılırsa açı yağlandırır.

·         Saç temizliği için kullanılmaz.

·         Durulanmayan saç kremleri de saç diplerine sürülmez. Saç uçlarına sürülür.


ORGA SAÇ KREMİ 400 gr
%20 İndirim

ORGA SAÇ KREMİ 400 gr

67,50₺ 54,00₺

ORGA SAÇ KREMİ 100 GR
%20 İndirim

ORGA SAÇ KREMİ 100 GR

20,00₺ 16,00₺

ORGA SAÇ KREMİ 750 GR
%20 İndirim

ORGA SAÇ KREMİ 750 GR

105,00₺ 84,00₺

1 den 3 e 3 (1 sayfa) ürün gösteriliyor